2016-2017 Sezonu Bölgesel Amatör Lig Fikstürü çekildi

2016-2017 SEZONU

BÖLGESEL AMATÖR LİG FİKTÜRÜ ÇEKİLDİ

 

 

2016-2017 sezonunda 12 grupta oynanacak Bölgesel Amatör Lig fikstür çekimi İstanbul’da yapıldı. Orhan Saka Amatör Evinde düzenlenen fikstür çekimine, TFF Yönetim ve İcra Kurulu üyesi, Amatör İşler Kurulu Başkanı Ali Düşmez, Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Ersan, TFF BAL İcra Kurulu üyesi Fahrettin Eserdi, 156 BAL takımının temsilcileri katıldı.

  

Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Ersan’ın yaptığı bilgilendirme konuşmasının ardından TFF Yönetim Kurulu üyesi Ali Düşmez yaptığı konuşmada, “BAL Ligi bizim amatör liglerimizin amiral gemisi. Bütün liglerimiz çok önemli ancak BAL’ın çok özel tarafı da duygusal bir lig olması. Türkiye’nin doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine oynattığımız bir lig. 81 ilde oynanması, Türkiye’yi kucaklaması açısından çok değerli ve TFF tarafından da çok önemsenen bir lig. 2016-2017 BAL sezonunun hepimize hayırlı olmasını diliyorum. TFF Başkanımız  Sayın Yıldırım Demirören’in de dostluğun, kardeşliğin ön planda olduğu bir lig olması dileğini de ileterek tüm takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

  

Birden fazla grupta bulunan Ankara, İzmir ve İstanbul takımlarının hangi gruplarda yer alacağını belirlendiği kura çekiminden sonra  12 grubun fikstür çekimi yapıldı. Kulüpler 2016-2017 sezonu BAL Statüsü konusunda bilgilendirildi.

  

BAL’da 12 grup birincisi statüde belirlendiği şekilde play-off turuna yükselecek. Bu turda oluşan 6 eşleşme tarafsız sahada tek maç eleme usulüyle oynanacak ve galipler Spor Toto 3. Lig’e yükselecek. Bu turda mağlup olan 6 takım bir kez daha statüye göre eşleştirilecek ve yine tarafsız sahada tek maç üzerinden oynanacak 3 eşleşmenin galibi Spor Toto 3. Lig’e çıkacak son 3 takımı oluşturacak.

 

2016-2017 Sezonunda İl’ imizi BÖLGESEL AMATÖR LİG’ de  temsil edecek olan KARABİGA BELEDİYESİ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ ile YENİ ÇANSPOR KULÜBÜ’ nün yer aldığı Bölgesel Amatör Lig 9. Grupta yer alan takımlar şöyle;

 

1- (MANİSA) SOMASPOR  

2- (ÇANAKKALE) KARABİGA BELEDİYESİ GENÇLİK VE SPOR

3- (MANİSA) TURGUTLUSPOR

4- (BALIKESİR) GÖNEN BELEDİYESPOR

5- (BALIKESİR) AYVALIKGÜCÜ BELEDİYESPOR

6- (İZMİR) ALAÇATISPOR

7- (MANİSA) KOCAÇEŞMESPOR

8- (ÇANAKKALE) YENİ ÇANSPOR

9- (MANİSA) ALAŞEHİR BELEDİYESPOR

10-(İZMİR) ÇİFTAY YEŞİLOVA GENÇLİKSPOR

11-(BALIKESİR) ETİSPOR

12-(BALIKESİR) ERDEKSPOR

13-(İZMİR) GAZİEMİR GENÇLİK VE SPOR

 

1. HAFTA SKOR
YENİ ÇANSPOR KOCAÇEŞME
ALAŞEHİR BELEDİYESPOR ALAÇATISPOR KULÜBÜ
ÇİFTAY YEŞİLOVA GENÇLİK SPOR AYVALIKGÜCÜ BLD.SPOR
ETİSPOR GÖNEN BELEDİYESPOR
ERDEKSPOR TURGUTLUSPOR
GAZİEMİR GENÇLİK VE SPOR KARABİGA BELEDİYESİ GENÇLİK VE SPOR
SOMASPOR BAY
2. HAFTA SKOR
KARABİGA BELEDİYESİ GENÇLİK VE SPOR SOMASPOR
TURGUTLUSPOR GAZİEMİR GENÇLİK VE SPOR
GÖNEN BELEDİYESPOR ERDEKSPOR
AYVALIKGÜCÜ BLD.SPOR ETİSPOR
ALAÇATISPOR KULÜBÜ ÇİFTAY YEŞİLOVA GENÇLİK SPOR
KOCAÇEŞME ALAŞEHİR BELEDİYESPOR
YENİ ÇANSPOR BAY

 

 

2016-2017 SEZONU BÖLGESEL AMATÖR LİG FİKSTÜRÜ İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

ÇANAKKALE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU

Bizi Takip Edin:

Yazar: ASKF