Taban Birlikleri Basın Toplantısı ve Basın Bildirisi

SPOR TABAN BİRLİKLERİ

DEMOKRASİMİZE YAPILAN ASKERİ KALKIŞMA VE

DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI

BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

 

Çanakkale Spor Taban Birlikleri, Demokrasimize yapılan askeri kalkışma ve darbe girişimine karşı, 19  Temmuz 2016 Salı günü (bugün) saat 14:00’ de Amatör Spor Kulüpleri Toplantı Salonunda, Basın Toplantısı düzenleyerek, Basın Bildirisi yayınladı.

 

Çanakkale Spor Taban Birlikleri tarafından, Demokrasimize yapılan askeri kalkışma ve darbe girişimine karşı düzenlenen Basın Toplantısına, Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Dr. Firuz ERDİL, Genel Sekreter ve Futbol İl Temsilcisi Hayrettin ACAR, ASKF Yönetim Kurulu Üyeleri Nurettin BAKIR, Cabir KAŞDEMİR, Özgür ŞAHİN, Serkan YURDABAK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü ve ASKF Denetleme Kurulu Üyesi Sedat BEKTAŞ, TÜFAD Çanakkale Şubesi adına Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa AKARCALI, Ahmet KATRA ve Antrenörler Üzeyir GÜL, İbrahim ATILGAN, Emin TAŞBOĞA, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Emre YILMAZ, Futbol İl Hakem Kurulu Başkanı Tahsin UÇKAÇ ve Futbol İl Hakem Kurulu üyeleri Mehmet BAYDEMİR, İ.Niyazi VANDEMİR, Futbol Saha Komiserleri Derneği Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri Melek SERDEN, Faruk SORGUN, Mehmet DOĞAN, Tarımspor Kulübü Başkanı Mehmet SEZER, Ton Tv Amatör Panoroma programı yapımcısı ve  Çanakkale Dardanelspor Altyapı Sorumlusu Bülent BÜBERCİ ile Basın mensupları katıldılar.

 

Basın Toplantısının başında, Demokrasimizi ve Türk Milletinin tamamını hedef alan kalkışmada ve darbe girişiminde, hayatlarını kaybeden askerlerimiz, emniyet güçlerimiz ve vatandaşlarımız anısına 1 dakikalık Saygı Duruşu yapıldı.

 

Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Dr. Firuz ERDİL yaptığı kısa konuşmasında, Demokrasimizi ve Türk Milletinin tamamını hedef alan kalkışmada ve darbe girişiminde, hayatlarını kaybeden askerlerimize, emniyet güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’ tan rahmet, yaralanan askerlerimize, emniyet güçlerimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar dilediklerini belirterek, Aziz milletimize metanet, sabır ve başsağlığı diliyoruz dedi.

 

 Dr. Firuz ERDİL tarafından okunan Çanakkale Spor Taban Birlikleri Basın Bildirisi şöyle;

 

Demokrasinin ve Milli İradenin Yanındayız

 

Spor Taban Birlikleri olarak 15 Ağustos 2016 Cuma günü akşam saatlerinde başlayan askeri kalkışmanın ve darbe girişiminin, modern demokrasiyle yönetilen Türkiye Cumhuriyeti’ nde asla kabul edilemez olduğuna ve Türkiye Cumhuriyeti’nde halkımızın iradesi üstünde bir güç olamayacağına inanıyoruz.

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ nin tüm kesimleri ve kurumları olarak, demokrasimize ve demokratik kuruluşlarımıza sahip çıkmalıyız. Cumhuriyet’ imizin ve Devlet’ imizin, milli iradesine ve demokrasi’ sine sahip çıkan milletimizin bu zor günleri de atlatacağına inanıyoruz.

 

Cumhuriyet’ imizin ve Devlet’ imizin geçirmekte olduğu bu zor günlerin, demokrasiye inanma ve sahip çıkma günleri olduğunu tüm benliğimizle haykırıyoruz. Milletimizin bu önemli günlerde demokrasiye sahip çıkacağına güveniyor ve bu uğurda mücadele veren tüm kurumlarımıza görevlerinde muvaffakiyetler ve başarılar diliyoruz. 

 

Türk Milletinin tamamını hedef alan kalkışmada ve darbe girişiminde, hayatlarını kaybeden askerlerimize, emniyet güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’ tan rahmet, yaralanan askerlerimize, emniyet güçlerimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar, Aziz milletimize metanet, sabır ve başsağlığı diliyoruz.

 

Milli iradeye sahip çıkma adına, Çanakkale Amatör Spor Camiası olarak demokrasi nöbetine devam ediyoruz. 

 

 

ÇANAKKALE SPOR TABAN BİRLİKLERİ

 

                ÇANAKKALE AMATÖR SPOR          TÜFAD ÇANAKKALE           

                KULÜPLERİ FEDERASYONU           ŞUBE BAŞKANLIĞI 

 

 

                   TFFHGD ÇANAKKALE                   FSKD ÇANAKKALE

                     ŞUBE BAŞKANLIĞI                    ŞUBE BAŞKANLIĞI

 

Bizi Takip Edin:

Yazar: ASKF