LİG İSİM SPONSORLUĞU

2016-2017 Futbol Sezonunda İlimizde oynanacak olan Yerel Amatör Lig’ lerin isim hakları Konfederasyonumuzun sorumluluğunda “ Lig İsim Sponsorluğu “ uygulaması ile Sponsor Firmalara kullandırılacaktır.

2016-2017 Futbol Sezonunda İlimizde 11 kategoride oynanacak olan, “SÜPER AMATÖR LİG, 1. AMATÖR LİG, 2. AMATÖR LİG, U 19 LİGİ, U 17 LİGİ, U 16 LİGİ, U 15 LİGİ, U 14 LİGİ, U 13 LİGİ, U 12 MİNİKLER LİGİ ve U 11 MİNİMİNİKLER LİGİ “ Amatör Futbol Lig’ lerinin isim hakları, yapılacak sözleşme ile Sponsor Firmaya kullandırılabilecektir.

Sponsor Firma, isterse 11 kategoride oynanmakta olan Amatör Futbol Lig’ lerinin tamamının isim haklarını alarak sponsor olabilecek, isterse Amatör Futbol Lig’ lerinin birinin veya birden fazlasının isim haklarını alarak sponsor olabilecektir.

İl’ imiz merkezinde 4 sahada, İlçe Merkezlerindeki 12 sahada ve Belde’ lerdeki 7 sahada olmak üzere, Amatör Futbol Müsabakalarının oynanacağı toplam 23 sahaya Sponsor firmanın yaptıracağı Lig İsim Sponsorluğu Pankartları (örnek: ………………..  SÜPER AMATÖR LİG SPONSORU  –  ……………….  1. AMATÖR LİG SPONSORU  –  ………………… U 15 LİGİ SPONSORU) asılacak ve pankartlar sezon boyu sahalarda kalacaktır. Görsel ve yazılı yerel medyada tanıtım yapılacak ve Lig’ lerin adı yukarıdaki örnekte belirtildiği gibi, sezon boyu ilgili sponsor firma olarak anılacak ve sürekli gündemde kalacaktır.

Yapılacak Sponsorluk Sözleşmesine uygun olarak, Yerel Amatör Futbol Liglerinin isim hakları Sponsor Firmaya veya Firmalara kullandırılarak, İlimiz ve Ülkemiz sporunun gelişmesi için çalışan ve faydalar sağlamaya çalışan, İlimiz gençliğinin sportif faaliyetlerine destek veren ve gençlik için çaba sarf eden Amatör Spor kulüplerimize belli miktarlarda gelir sağlanmış olacaktır. Aynı zamanda Sponsor Firma, Gelir Vergisi Kanunu’ nun 89. maddesinin 8.bendi ve Kurumlar Vergisi Kanunu’ nun 10. maddesinin (1.) bendinin (b) alt bendi hükmü gereğince, 21.05.1986 tarihli ve 3289 sayılı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile 17.06.1992 tarihli ve 3813 sayılı Türkiye Futbol Federasyonu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun kapsamında yapılan sponsorluk harcamalarının ve sponsorluk bedelinin tamamını yukarıda sözü edilen kanunlar uyarınca gider olarak gösterebilecektir.

Amatör Spor Faaliyetlerinin tamamı gelir vergisi mükellefleri ile kurumlar vergisi mükelleflerinin yıllık beyanname ile bildireceği gelirden indirilebilmesine imkan tanınarak vergisel anlamda teşvik sağlanmıştır. Yani, sponsor firma sponsorluk bedelinin tamamını, ilgili gider kanunları gereği gider olarak gösterebilecektir.

Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak, Firmanızı İlimizde oynanmakta olan Yerel Amatör Lig’ lerinin isim hakkını alarak “ Lig İsim Sponsorluğu “ na destek vermeye davet ediyoruz.

“ Lig İsim Sponsorluğu “ uygulamasına destek vermek istiyorsanız, 17 Ekim 2016 tarihine kadar tekliflerinizi Federasyonumuza bekliyoruz.

 

Hayrettin ACAR                 Dr. Firuz ERDİL

Genel Sekreter                     Genel Başkan

LİG İSİM SPONSORLUĞU HAKKINDA

       GENİŞ BİLGİ VE İLETİŞİM                                             

Hayrettin ACAR                                           Dr. Firuz ERDİL

Genel Başakn Yrd.                                        Genel Başkan.

Tlf.: 0532.244 05 24                                      Tlf.: 0532.411 25 26

 

 

 

Bizi Takip Edin:

Yazar: ASKF