2016-2017 SEZONU AMATÖR FUTBOLCU 2. TRANSFER VE TESCİL DÖNEMİ BAŞLADI

2016-2017 sezonu Amatör Futbolcu 2. Transfer ve Tescil Dönemi 02 Ocak 2017 tarihinde başladı.

2016-2017 sezonu Amatör Futbolcu 2. Transfer ve Tescil Dönemi 17 Şubat 2017 tarihinde sona erecek.

Futbolcunun amatör statüsünde transferi, Türkiye Futbol Federasyonunca her sezon için tarihleri tespit edilen transfer ve tescil dönemlerinden birinde mümkündür.

Amatör Spor Kulüplerimizin (Büyükler 2. Amatör Lig’ e katılacak kulüplerimiz dahil)  Amatör Futbolcu  Transfer ve Tescil işlemlerini 17 Şubat 2017 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir.

 

2016-2017 SEZONU 2. TRANSFER VE TESCİL İŞLEMLERİ

Futbolcular aynı sezon içerisinde, transfer ve vize işlemleri de dahil olmak üzere, en fazla iki kulübe tescil edilebilirler.

İkinci transfer işlemleri yapılırken; Amatöre dönüş, transfer, vize ve filiz lisans işlemi, bir işlem olarak kabul edilir.

2016-2017 Sezonunda kendi kulübünde vizesini yaptıran veya transfer yapan bir futbolcu vizesini yaptırdığı kulüpte veya transfer yaptığı kulüpte Müsabaka İsim Listesine yazılmış da olsa, oyuna girmiş de olsa ikinci transferini yapma hakkı vardır.

Bu transferde tek şart, ister 18 yaş altı olsun, ister 18 yaş üstü olsun kulüp muvafakatının alınmasıdır (2006 ve 2007 doğumlular hariç).  

Aynı sezon içinde ikinci transfer işlemini yapabilmesi için 18 yaş altı futbolcuların (Nüfus cüzdanının aslı ve arkalı önlü fotokopisi, son bir yıl içinde çekilmiş iki (2) adet fotoğraf, Ek: 6 ve Ek: 11) belgelerinin yanında mevcut lisansı, Ek: 13 ve Ek: 14,

 18 yaş üzeri Futbolcular ise (Nüfus cüzdanının aslı ve arkalı önlü fotokopisi, son bir yıl içinde çekilmiş iki (2) adet fotoğraf, Ek: 6 ve Ek: 11) belgelerinin yanında mevcut lisansı, Ek: 12 ve Ek: 14’ü ekleyerek transfer işlemini gerçekleştirebilirler.

Üçüncü transfer işleminin gerçekleştirilebilmesi için yukarıdaki belgelere ilaveten Ek: 15 ve Ek: 16 verilecektir.

Aynı sezon içerisinde iki kulübe tescil edilen futbolcunun üçüncü bir kulübe tesciline ve müsabakalara katılmasına ancak farklı bir kümede veya gençler kategorisinde yaşının tuttuğu bir takıma, gençler kategorisinde müsabakalara katılması ve ikinci transferinden en az 21 günlük sürenin geçmesi halinde transferine izin verilir.

Yani, futbolcu büyükler kategorisinde oynuyorsa farklı bir kümede müsabakalara katılan bir takıma transferi mümkündür (BAL, Süper Amatör, 1. Amatör, 2. Amatör kümelerinin herhangi birinden diğerine). Futbolcunun büyükler kategorisindeki bir takımda oynayıp yaşı tuttuğu takdirde gençler kategorisinde oynayacağı üçüncü bir takıma da transferi mümkündür. Aynı sezon içindeki ikinci ve üçüncü transferlerde futbolcunun yaşına bakılmaksızın Kulüp Muvafakatı aranır.

Profesyonel futbolcuların kendi kulüplerinde vize yaptırmaları birinci tescilleri sayılır. Aynı şekilde kendi kulüplerinde amatöre dönüş işlemi yaptıran futbolcuların bu işlemleri de bir tescil sayılır. Birinci transfer işlemlerinde geçerli olan TFF ve TASKK’ a yatacak ücretler ikinci ve üçüncü transferlerde de aynen geçerli olup, bunlara ait dekontun aslı TFF Bölge Müdürlüklerine teslim edilecektir.

İkinci transfer ve tescil döneminde lisans ve tescil işlemi yapılan futbolcunun, takip eden sezonun birinci transfer ve tescil döneminde transferi mümkündür.

Amatör futbolcunun 2. ve 3. Transferinde sağlık raporu verilmesine gerek yoktur.

  

BÜYÜKLER 2. AMATÖR LİG KULÜPLERİ

 2016-2017 Futbol Sezonu Büyükler 2. AMATÖR LİG, Futbol İl Temsilciliğinin Amatör Lig’ ler Planlamasına göre 25-26 Şubat 2017 tarihinde başlayacaktır.

 2016-2016 sezonunda Büyükler 2. AMATÖR LİG’ e katılacak olan 2. AMATÖR LİG kulüplerimizin de Transfer Tescil işlemlerini 17 Şubat 2016 tarihine kadar mutlaka yapmaları ve transferlerini tamamlamaları gerekmektedir.

 Her ne kadar, Büyükler 2. AMATÖR LİG 25-26 Şubat 2017 tarihinde başlayacak olsa bile, Büyükler 2. Amatör Lig’ e katılacak olan 2. AMATÖR LİG Kulüplerimiz Transferlerini, 02 Ocak 2017 – 17 Şubat 2017 tarihleri arasında mutlaka yapmaları gerekmektedir. 

Büyükler 2. AMATÖR LİG’ e katılacak olan spor kulüplerimiz, Amatör Futbolcu 2. Transfer Tescil Döneminin bitiş tarihi olan 17 Şubat 2016 tarihinden sonra transfer yapamayacaklardır.

  

SPOR KULÜPLERİMİZE ÖNEMLE DUYURULUR.

 

 

 

 

 

 

 

Bizi Takip Edin:

Yazar: ASKF