ÜCRETSİZ İLKYARDIM EĞİTİM KURSU AÇILACAK

Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu arasında 10 Mart 2016 tarihinde imzalanan “İLKYARDIM EĞİTİMİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” kapsamında, “İLKYARDIM EĞİTİMİ KURSU” açılacaktır.

İlkyardım Eğitimi Kursuna katılmak isteyen adaylar, müracaatlarını bir dilekçe ile ÇANAKKALE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONUNA yapacaklardır.

İlkyardım Eğitimi Kursu belirlenecek en yakın bir tarihte açılacağı için, kurs için müracaatların ivedilikle ve zaman geçirilmeden Federasyonumuza yapılması gerekmektedir.

“İLKYARDIM EĞİTİMİ KURSU” için başvuracak adayların 20 yaşından küçük, 55 yaşından büyük olmamaları, tercihen en az Lise ve dengi okul mezunu olmaları gerekmektedir.

 “İLKYARDIM EĞİTİMİ KURSU” ücretsiz olacak ve Federasyonumuz tarafından, İl Sağlık Müdürlüğü ile iletişime geçilerek başlatılacaktır.

 Temel İlkyardım Kursunun tarihi müracaatlar alındıktan sonra, adaylara duyurulacaktır.

Ücretsiz “İLKYARDIM EĞİTİMİ KURSU” na katılan ve başarılı olan adaylara SERTİFİKA ve İlkyardımcı Kimlik Kart verilerek,  İl Merkezinde, İlçe Merkezlerinde ve Beldelerde oynanacak Amatör Spor Müsabakalarında Sağlık Görevlisi olarak görev verilecektir.

Ayrıca; Daha önce İlkyardım Eğitimi Kursuna katılmış ve İLKYARDIMCI SERTİFİKASI olan ve İl Merkezinde, İlçe Merkezlerinde ve Beldelerde oynanacak Amatör Spor Müsabakalarında İLKYARDIMCI Personel olarak görev yapmak isteyenler, bir dilekçe ile ekinde Nüfüs Cüzdan Fotokopisi ve İlkyardımcı Sertifikası ile Federasyonumuza müracaat edebilirler.

İl Merkezinde, İlçe Merkezlerinde ve Beldelerde oynanacak Amatör Spor Müsabakalarında İLKYARDIMCI Personel olarak görevlendiren İlkyardım Görevlileri, Amatör Spor Müsabakalarında verilen görevlerine mutlaka gideceklerdir.

 

ÇANAKKALE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU

 

 

Bizi Takip Edin:

Yazar: ASKF