BAŞARAILI SPORCUMUZ ÜMİT BURUNLULAR MACARİSTAN’ DA YAPILAN BİLEK GÜREŞİ DÜNYA ŞAMPİYONASINDAN İLİMİZE ALTIN MADALYA İLE DÖNDÜ

 

Çanakkaleli Başarılı Bilek Güreşi sporcumuz Ümit Burunlular 02-11 Eylül tarihleri arasında Macaristan’ın Budapeşte kentinde gerçekleştirilen Bilek Güreşi Dünya Şampiyonasında artı 75 kiloda sol kolda Birinci olurken sağ kolda ise ikinci olarak ilimize altın madalya ile dönmeyi başardı.

02-11 Eylül tarihleri arasında Macaristan’da yapılan Bilek Güreşi Dünya Şampiyonasına Milli Takımımız ile katılan başarılı sporcumuz Ümit Burunlular Engelliler kategorisinde artı 75 kiloda mücadele ettiği rakiplerini yenerek Şampiyonada sol kolda Birinci olurken sağ kolda ise ikinci olmayı başararak ilimize altın madalya ile döndü.

Macaristan’da gerçekleştirilen Bilek Güreşi Dünya Şampiyonasında Milli Takımımız şampiyonadan Toplam 2 Altın 8 Gümüş 5 Bronz madalya alarak toplamda 15 madalya kazanmayı başaran Milli Takımımız Şampiyonada takım halinde 4.ncü olmayı başardı.
Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak başarılı sporcumuz Ümit Burunluları tebrik eder bundan sonraki katılacağı şampiyonalarda da başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

ÇANAKKALE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU

 

 

HABER KAYNAK: ÇANAKKALE GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bizi Takip Edin:

Yazar: ASKF