AMATÖR SPOR HAFTASI SONA ERDİ

Her yıl 09-15 Ekim tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından düzenlenen Amatör Spor Haftası sona erdi.

09-15 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası, Çanakkale’ de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun birlikte organize ettiği etkinliklerle kutlandı.

09 Ekim 2017 Pazartesi günü Golf Çay Bahçesi önünden başlayan ve Kordonda devam eden Amatör Spor Haftası Kortej yürüyüşü Çağlar Kaynak Basketbol sahasında son buldu.

Yürüyüşe Protokol Üyeleri sporcular ve öğrenciler yer aldı. Çağlar Kaynak Basketbol sahasında düzenlenen etkinlikler saygı duruşu ve istiklal marşı, açılış konuşmaları, jimnastik ve zumba gösterileri yapıldı.

Türkiye’yi yurtdışında başarıyla temsil eden sporculara Çanakkale Vali Yardımcısı Turhan Yılmaz, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Ali Sürücü, Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Sedat Bektaş, Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Dr. Firuz Erdil, Milli Eğitim İl Müdürü Osman Özkan, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Necati Cerrahoğlu tarafından plaket takdim edildi.

Amatör Spor Haftası İlimizde ve İlçelerimizde değişik spor branşlarında düzenlenen spor faaliyetleri, turnuvalar, etkinlikler ile kutlanırken, çeşitli spor dallarının alt yapılarının geliştirilmesi ve kulüplerimizin spor malzemesi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından temin edilen Spor malzemelerinin, Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından Amatör spor kulüplerimize dağıtımı yapıldı.

Her yıl 09-15 Ekim tarihlerinde kutlanan Amatör Spor Haftası kapsamında, çeşitli spor etkinlikleri doğrultusunda, sportif faaliyetler ile farkındalık oluşturarak herkesin düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi hedefleniyor.

 

 

 

Bizi Takip Edin:

Yazar: ASKF