2019-2020 SEZONU U 16 LİGİ STATÜSÜ

iltem-logo TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU FUTBOL İL TEMSİLCİLİĞİ         ÇANAKKALE anigif_3

 

Başkan: HAYRETTİN ACAR: Futbol İl Temsilcisi
Üyeler
ASKF Temsilcisi:SERKAN YURDABAK – GSİM Temsilcisi:RECEP İNCİ – TÜFAD Temsilcisi:MUSTAFA AKARCALI – TFFHGD Temsilcisi:KEMAL ÇAPAR – Kulüp Temsilcisi:ERDAL EROL – Kulüp Temsilcisi:İBRAHİM ATILGAN– Kulüp Temsilcisi:MEHMET CANDAR

 

2019-2020 FUTBOL SEZONU
U 16 LİGİ STATÜSÜ

 

1- 2019-2020 sezonu U 16 LİGİ müsabakaları Bir (1) Grupta (tek grupta) ve aşağıda isimleri yazılı toplam Dokuz (9) takımın iştirakiyle tek devreli lig usulüne göre oynanmasına, Fikstürün kurulumuzca çekilen kura numarasına göre yapılmasına, takımların bu kura numarasına göre yazılmasına,

 

SIRA NO KULÜP KODU KULÜP ADI
1 000138 BİGASPOR
2 010333 YENİ ÇANSPOR
3 010342 BOZCAADASPOR
4 018085 ÇANAKKALER GENÇLERBİRLİĞİ
5 010306 KEPEZSPOR
6 012284 ÇANAKKALE BARBAROSSPOR
7 018207 KALKIMSPOR
8 017611 ONURSPOR
9 013247 HASTABAYIRI GENÇLİK VE SPOR

 

2- 2019-2020 sezonu, U 16 LİGİ müsabakalarında 2004, 2005 ve 2006 doğumlu olan futbolcular oynayacaklardır. 2007 ve daha küçük doğumlu olan futbolcular oynayamaz.

3- Müsabakalarda galibiyete Üç (3), beraberliğe Bir (1), mağlubiyete Sıfır (0) puan verilmesine;

4- Puan eşitliği halinde, Lig’ deki takımların sıralamasının Futbol Müsabaka Talimatının 9. maddesine ve “2019-2020 SEZONU AMATÖR FUTBOL LİGLERİNDE UYGULANACAK ESASLAR” kitabının “ Puanları eşit olan takımların derecelerinin belirlenmesi ” maddesine göre tespit edilmesine;

5- Bir (1) Grupta (tek grupta) Dokuz (9) takımın iştirakiyle tek devreli lig usulüne göre oynanan 2019-2020 sezonu U 16 LİGİ grup müsabakaları sonucunda ilk dört sırayı alan (1., 2., 3. ve 4. olan) takımlar (4 takım) 1 – 4 ve 2 – 3 olarak eşleşmeleri yapılarak tek maç eleminasyon usulü Play Off Yarı Final Müsabakaları oynamalarına,
Play Off Yarı Final Müsabakaları sonucunda galip gelen takımların tek maç eleminasyon usulü Play Off Final Müsabakası oynamasına,

6- Play Off Yarı Final ve Play Off Final Müsabakalarının yerinin, Futbol İl Tertip Komitesince tespit edilmesine;

7) Oynanan müsabakalar sonunda Birinci (1.) olan takımın İlimizi “U 16 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI MÜSABAKALARINDA“ temsil etmesine;

8- U 16 LİGİ Müsabakalarında; Oyuncu Sayısı: 11, Yedek Oyuncu Sayısı: 7, Oyuncu Değişikliği Sayısı: 5, Müsabaka Süresi: 2 X 40 dakika, Uzatma Süresi: Uzatma yoktur. Direk penaltı atışları ile sonuç laınır. Saha ve Kale Ölçüsü: Normal, Top: 5 Numara’ dır;

9- 2019-2020 sezonunda LİG İSİM SPONSORLUĞU anlaşması yapıldığı taktirde, Ligden çekilen ve ihraç edilen takımlara, sponsorluk ile ilgili bir bedel ödenmez;

10- ALT YAPI İL TERTİP KOMİTESİNİN 20.09.2019 tarih ve Bir (1) sayılı toplantısında karar verilmiştir; 

 

 

NOT: 1- Fikstür’ deki müsabakaların yer, gün ve saatleri Futbol İl Tertip Komitesi tarafından belirlenir ve gerekli görüldüğü hallerde tehir etme, yer, gün ve saatleri resen değiştirme yetkisi Futbol İl Temsilcisi’ nindir.

2- FUTBOL İl TERTİP KOMİTESİ, bu Statüde yer almayan konulardaki kararlarını, Türkiye Futbol Federasyonunun ilgili Talimatlarına ve “2019-2020 SEZONU AMATÖR FUTBOL LİGLERİNDE UYGULANACAK ESASLAR” kitabına uygun olarak verir.

3- Futbol İl Tertip Kurulu Kararları ile ilgili tebligatlar, Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ nun, İlan Panosuna asılmak ve www.canakkaleaskf.org Web Sitesinde ilan edilmek suretiyle yayınlanır. Bu yayınlar spor kulüplerine ve ilgililere tebliğ hükmündedir.

 

Bu Statü Türkiye Futbol Federasyonu tarafından onaylandıktan sonra yürürlüğe girer.

 

 

 

anigif_3