TÜRKİYE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ KONFEDERASYONU GENEL BAŞKANI ALİ DÜŞMEZ’ DEN SPORDA ARTAN ŞİDDET İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Son zamanlarda spor müsabakalarında artan şiddet ve çıkan olaylar nedeni ile ilgili bir açıklama yapan TASKK Genel Başkanı ve TFF Amatör Kurul Başkanı Ali DÜŞMEZ yaptığı açıklamada;

 

“Spor Barış kardeşlik ve sevginin bir arada yaşandığı ve toplumun her kesimini bir araya getiren sosyal bir bağ olarak ifade edilebilir. Ancak kazanma ve kaybetme algısının somutlaşması ve rekabetin ekonomik ölçüler ile değerlendirilmesi ile birlikte sporun yapısı ve algılanış biçimi değişime uğramıştır.

 

İstanbul Süper Amatör küme’de oynanan Yıldırım Bosna Spor- Küçükköyspor karşılaşması öncesi iki kulübün taraftarları arasında çıkan kavgada 17 yaşındaki küçükköy spor taraftarı Muhammet yücel’in bıçaklanarak hayatını kaybetmesi nedeni ile büyük üzüntü içerisindeyiz.

 

İnsan hayatı ve sağlığı yanında Şampiyonluk veya küme düşme mücadelesi zerre önem arz etmiyor. Yeniden aynı acıların yaşanmaması için Kulüplerimizin bu hadiseden ders çıkartmaları gerekmektedir. 

 

Bu nedenle 4-5-6  Ocak 2019 tarihleri arasında Türkiye genelinde oynanacak tüm Amatör Futbol müsabakaları TFF Amatör Kurul Kararları gereği oynanmayacaktır.

 

Bu üzücü hadisede vefat eden kardeşimize Cenab-ı Allah’dan rahmet acılı ailesine sevenlerine ve spor camiasına baş sağlığı ve sabırlar dilerim” dedi.

 

 

HABER: TÜRKİYE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ KONFEDERASYONU

 

 

 

 

 

Bizi Takip Edin:

Yazar: ASKF