LİSANS SAĞLIK RAPORLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME – KULÜP YÖNETİCİLERİMİZİN, ATRENÖRLERİMİZİN VE FUTBOLCULARIMIZIN DİKKATİNE

Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından “Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Yönetmeliğinde” yapılan değişiklikle amatör sporcuların Sağlık Raporları sorunu çözüme kavuşmuş oldu. 

 

Sporcuların;

İlk defa yeni çıkarılacak Filiz Lisans işlemlerinde SAĞLIK RAPORU gerekli olup, Vize, Transfer, Bir veya İki Sezondan veya Fesihli Kulüpten Serbest kalan ve Profesyonel Statüden Amatör Statüye geçen futbolcuların lisans işlemlerinde Sağlık Beyanı Formu kullanılacaktır. 

 

İLK DEFA YENİ ÇIKARILACAK FİLİZ LİSANS İŞLEMLERİ

  • İlk defa yeni  çıkarılacak Filiz Lisanslarda SAĞLIK RAPORU olması gereklidir.
  • İlk kez Filiz Lisans çıkartılacak sporcuların verecekleri (İlk kez Filiz Lisans çıkartılacak sporcuların kullanacakları)  Filiz Lisans Belgesinin üst tarafında Sağlık Raporu bulunmaktadır veya doktorun verdiği Sağlık Raporu kullanılacaktır. 
  • İlk kez Filiz Lisans çıkartılacak sporcular için kullanılacak FİLİZ LİSANS FORMUNA  Federasyonumuzun Web Sitesi olan https://canakkaleaskf.org  adresindeki Futbol altından Lisans İşlem Formlarına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

FİLİZ LİSANS FORMU İÇİN TIKLAYIZ

2019-2020 SEZONU İLK KEZ (FİLİZ) LİSANS ÇIKARTANLAR FİLİZ LİSANN FORMU (18 YAŞ ALTI VE 18 YAŞ ÜSTÜ) (EK: 10, EK:11)

 

SPORCU; VİZE, TRANSFER, BİR VEYA İKİ SEZONDAN VEYA FESİHLİ KULÜPTEN SERBEST KALAN VE DİĞER LİSANS İŞLEMLERİ 

Sporcu;

  • Vize, Transfer, Bir veya İki Sezondan veya Fesihli Kulüpten Serbest kalan ve Profesyonel Statüden Amatör Statüye geçen futbolcuların lisans işlemlerinde Sağlık Beyanı Formu kullanılacaktır.
  • Sağlık Beyanı Formlarını 18 yaşından büyük sporcular kendileri imzalayacaktır. 18 yaşından küçük sporcuların Sağlık Beyanı Formları, sporcuların Velileri tarafından imzalanacaktır.
  • Sporcuların; Birinci Transfer Tescil İşlemlerinde Sağlık Beyanı Formu kullanılacaktır.
  • Sporcu Birinci Transfer Tescil İşlemlerinde Sağlık Beyanı Formu verdiği için,Sporcuların İkinci Transfer Tescil İşlemlerinde,  Sağlık Beyanı Formuna gerek yoktur. 
  •  Sağlık Beyanı Formları, sporcu Vize, Transfer, Bir veya İki Sezondan veya Fesihli Kulüpten Serbest kalan sporcuların kullanacakları Lisans Belgelerinin üst tarafında bulunmaktadır veya Sağlık Beyanı Formları ayrı olarak da kullanılabilir.

 

SAĞLIK BEYANI FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

2019-2020 SEZONU SAĞLIK BEYAN FORMU (İKİ’ Lİ)

2019-2020 SEZONU SAĞLIK BEYAN FORMU (TEK SAYFA)

 

Sporcuların, Vize, Transfer, Bir veya İki Sezondan veya Fesihli Kulüpten Serbest kalan ve Profesyonel Statüden Amatör Statüye geçen futbolcuların lisans işlemlerinde kullanılan Lisans İşlem Formlarına  Federasyonumuzun Web Sitesi olan https://canakkaleaskf.org  adresindeki Futbol altından Lisans İşlem Formlarına tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

 

SPOR KULÜPLERİMİZİN YÖNETİCİLERİNİN, ANTRENÖRLERİNİN VE SPORCULARININ DİKKATLERİNE ÖNEMLE SUNULUR.

 

 

 

 

 

Bizi Takip Edin:

Yazar: ASKF