SPORU KULÜPLERMİZİN ÖNEMLE DİKKATİNE ! YEREL AMATÖR LİG MÜSABAKALARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Spor Kulüplerimizin önemle dikkatine !

Yeni tip koronavirüs tedbirleri ile ilgili toplanan TFF Yönetim Kurulu amatör futbolla ilgili aşağıda belirtilen kararları almıştır.

1-) Bölgesel Amatör Lig müsabakaları statüde belirtilen haliyle oynanmaya devam edilecektir. Bu müsabakalar seyircisiz olarak oynanacak olup, tribünlere kesinlikle seyirci alınmayacaktır. Her iki takımın en fazla 15 yönetici ile 18’e yazılmayan 5 yedek futbolcusu tribünlere alınacaktır.

2-) İllerimizde büyükler kategorisinde yerel olarak oynanan Süper Amatör, 1. ve 2. Amatör ligler ile 19 1. ve U19 2. Amatör ligler oynanmaya devam edecek olup bu müsabakalar seyircisiz oynanacaktır. Bu müsabakalara kaç yönetici gireceği Futbol İl Temsilcilikleri tarafından belirlenecektir. Kulüpler Yönetim Kurulu Listelerini (en fazla 10 kişi)  imzalı ve mühürlü olarak hazırlayıp müsabaka görevlilerine vererek müsabakaya girişleri sağlanacaktır.

3-) U17, U16, U15, U14, U13, U12 ve U11 kategorilerinde altyapı liglerinin tamamında yerel müsabakalar oynanmayacaktır.

4-) U19, U17, U16, U15 ve U14 kategorilerinde Türkiye Şampiyonaları bu sezon yapılmayacaktır. Deplasmanlı olarak oynanacak olan U14 ve U13 Altyapı Gelişim ligleri bu sezon oynanmayacaktır.

5-) Yukarda belirtilen kararlar 14 Mart 2020 tarihinden geçerli olmak üzere uygulanacak olup ileriki tarihlerde yeni bir gelişme olduğu taktirde sizlerle paylaşılacaktır.

 

ALTYAPI KATEGORİLERİ MÜSABAKALARI OYNANMAYACAK

İlimizde sadece;

Büyükler Süper Amatör Lig, Büyükler 1.Amatör Lig, Büyükler 2.Amatör Lig ve U 19 Ligi Yerel Amatör Lig Müsabakaları oynanacak olup,  U17, U16, U15, U14, U13, U12 ve U11 kategorilerinde altyapı liglerinin tamamında yerel müsabakalar oynanmayacaktır.

 

HAFTALIK FAALİYET PROGRAMI İÇİN TIKLAYIN

 

 

Spor Kulüplerimize önemle duyurulur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bizi Takip Edin:

Yazar: ASKF