SPOR KULÜPLERİMİZİN DİKKATİNE ! — LİSANS İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU

2019-2020 sezonunda 2005 ve ve daha küçük doğumlu futbolcularının Filiz ve Vize lisans işlemleri yapılmayacak.

Türkiye Futbol Federasyonunun 13 Mart 2020 tarihli duyurusunda, Yerel Liglerimize Büyükler kategorisi ve U 19 kategorisi hariç, tüm latyapı kategorilerinde müsabakaların oynanmayacağı kararı verilmişti.

U19 kategorisinde 2004 ve daha büyük doğumlu futbolcuların oynadığı dikkate alındığında 2005 ve daha küçük doğumlu futbolcular 2019-2020 sezonunda futbol oynamayacaktır.

Türkiye Futbol Federasyonunun, TFF Bölge Müdürlüklerine ve ASKF’ lere göndermiş olduğu yazısında, Resmi müsabaka yapmayacak çocuklara lisans çıkartılmasının doğru olmadığı ve 2005 ve daha küçük doğumlu futbolcuların vize ve filiz lisans işlemi yapılması başvuruları kabul edilmeyeceği ve spor kulüplerimizin 2005 ve  daha küçük doğumlu futbolcularının Filiz ve Vize lisans işlemi başvuruları kabul edilmeyerek, lisans işlemlerinin yapılmayacağı   belirtilmiştir.

TFF Amatör İşler Müdürlüğünün ilgili yazısı aşağıdaki gibidir;

Bölge Müdürlüklerimizin Dikkatine…
Bilindiği gibi 13 Mart 2020 tarihli duyurumuzda yerel liglerimizde Büyükler kategorisi ve U19 kategorisi müsabakaları hariç tüm altyapı kategorilerinde müsabakaların oynanmayacağı kararı verilmişti. U19 kategorisinde 2004 ve daha büyük doğumlu futbolcuların oynadığı dikkate alındığında 2005 ve daha küçük doğumlu futbolcular 2019-2020 sezonunda futbol oynamayacaktır.
Duyumlarımıza göre bazı kulüpler 2005 ve daha küçük doğumlu futbolculara filiz lisans çıkartmak için Bölge Müdürlüklerimize başvuruyorlarmış. Resmi müsabaka yapmayacak çocuklara lisans çıkartmak doğru değildir. Bu tür kulüplerin belirtilen yaş gruplarında vize ve filiz lisans işlemi yapılması başvuruları kabul edilmeyecektir.
Konuyla ilgili lisans işlemi yapan ASKF’leri de bilgilendirmenizi rica ederim.

Adnan Ersan
Amatör İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı

 

 

SPOR KULÜPLERİMİZE DUYURULUR

 

 

 

 

B

Bizi Takip Edin:

Yazar: ASKF