ÇANAKKALE’ NİN SPOR TARİHİ – 23. BÖLÜM

 

Kalenin Sesi Gazetesinin, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 50.Yıl Almanağını kaynak olarak kullanarak okuyucuları ile buluşturduğu “Çanakkale’ nin Spor Tarihi” ni, Federasyonumuzun Web Sitesinden de daha fazla kitlelere ulaştırmak için bölüm bölüm yayınlıyoruz.

 

ÇANAKKALE’ NİN SPOR TARİHİ – 23.BÖLÜM

 

Çanakkale’nin Spor Tarihinin bugün yirmiüçüncü bölümünü sizlerle buluşturuyoruz.

Çanakkale’nin Spor Tarihinin bugün yirmiüçüncü bölümünü sizlerle buluşturuyoruz. O zamanki adıyla Beden Terbiyesi İl müdürlüğünün 5O.Yıl almanağın da yer alan Çanakkale’nin spor tarihinin sizlere bugün onuncu bölümünü sunuyoruz. Kaleninsesi Gazetesi olarak her gün Çanakkale Spor Tarihini sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz.

 

DİMETOKA GENÇLİK KULÜBÜ (GÜMÜŞÇAY)

KURULUŞ ve TESCİL TARİHİ: 30.12.1955

RENGİ: YEŞİL-BEYAZ

FAALİYET GÖSTERDİĞİ BRANŞLAR: Futbol, Voleybol, Atletizm, Güreş, Masa Tenisi

 

YENİCE GENÇLİK KULÜBÜ

KURULUŞ ve TESCİL TARİHİ: 5.5.1946

RENGİ: SARI-KIRMIZI

FAALİYET GÖSTERDİĞİ BRANŞLAR: Atletizm, Basketbol, Futbol, Voleybol, Masa Tenisi

 

GEYİKLİ GENÇLİK KULÜBÜ

KURULUŞ ve TESCİL TARİHİ: 2.12.1952

RENGİ: SARI-YEŞİL

FAALİYET GÖSTERDİĞİ BRANŞLAR: Voleybol, Futbol, Atletizm, Yüzme, Basketbol, Masa Tenisi

 

ÇARDAK GENÇLİK KULÜBÜ

KURULUŞ ve TESCİL TARİHİ: 26.8.1959

RENGİ: YEŞİL-SİYAH

FAALİYET GÖSTERDİĞİ BRANŞLAR: Güreş, Yüzme, Masa Tenisi, Atletizm, Futbol, Basketbol

YÖNETİM KURULU

BAŞKAN: MUSTAFA SÖNMEZLER

2.BAŞKAN: Remzi Güner

YÖNETİCİLER: Abdükadir Sönmezler, Yücel Tıkız, İsmail Çalışkan, Salim Kılıç, Ziya Çağlar

 

AYVACIK GENÇLİK KULÜBÜ

KURULUŞ ve TESCİL TARİHİ: 27.3.1946

RENGİ: DÜZ KIRMIZI GÖMLEK(A.G.K) MARKALI

FAALİYET GÖSTERDİĞİ BRANŞLAR: Atletizm, Futbol, Voleybol, Atıcılık, Basketbol, Masa Tenisi

YÖNETİM KURULU

BAŞKAN: YUSUF BALIKÇI

UMUMİ KAPTAN: HALİL GİRGİN

SPOR AMİRİ: BORA TUNALI

VEZNEDAR: SELAMİ SEÇME

SEKRETER: ÖMER ÖNER SÜZGÜN

LOKAL AMİRİ: HÜSEYİN DİNÇER

ÜYE: TANDOĞAN TEKBIYIK

 

MAHMUDİYE GENÇLİK KULÜBÜ

KURULUŞ ve TESCİL TARİHİ: 22.10.1968

RENGİ: KIRMIZI-BEYAZ

FAALİYET GÖSTERDİĞİ BRANŞLAR: Basketbol, Voleybol, Atletizm, Futbol, Masa Tenisi

YÖNETİM KURULU

BAŞKAN: EKREM TOPLU

2.BAŞKAN: HASAN TÜYLÜOĞLU

SEKRETER: FAHRETTİN ERBİL

GENEL KAPTAN: HÜSEYİN DEMİREL

MUHASİP: NİYAZİ GÜDEN

ÜYE: MEHMET CİCİ

 

KEPEZ GENÇLİK KULÜBÜ

KURULUŞ ve TESCİL TARİHİ: 12.8.1963

RENGİ: YEŞİL-KIRMIZI

FAALİYET GÖSTERDİĞİ BRANŞLAR: Atletizm, Voleybol, Basketbol, Futbol, Güreş, Masa Tenisi, Yüzme

YÖNETİM KURULU

BAŞKAN: MÜSAHADDİN KAPUCU

YÖNETİCİLER: Mustafa Özel, Mehmet Önal, Muammer Elibol

 

LAPSEKİ GENÇLİK KULÜBÜ

KURULUŞ ve TESCİİ TARİHİ: 7.5.1946

RENGİ: SİYAH-KIRMIZI

FAALİYET GÖSTERDİĞİ BRANŞLAR: Güreş, Yüzme, Atletizm, Futbol, Voleybol, Masa Tenisi

YÖNETİM KURULU

BAŞKAN: HÜSEYİN TOPARLAK

2.BAŞKAN: M.ALİ HELVACI

MUHASİP: YUSUF ÖZER

VEZNEDAR: SONER TAN

SEKRETER: NAZMİ GÜNER

U.KAPTAN: HÜSNÜ GÜRBÜZ

SERBES ÜYE: ALAADDİN KAFADAR

 

 

 

 

 

 

 

DEVAMI 24. BÖLÜMDE GELECEK

KAYNAK: Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 50.Yıl Almanağı
KAYNAK: Kalenin Sesi Gazetesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazar: ASKF