ÇANAKKALE’ NİN SPOR TARİHİ – 32. BÖLÜM

 

 

Kalenin Sesi Gazetesinin, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 50.Yıl Almanağını kaynak olarak kullanarak okuyucuları ile buluşturduğu “Çanakkale’ nin Spor Tarihi” ni, Federasyonumuzun Web Sitesinden de daha fazla kitlelere ulaştırmak için bölüm bölüm yayınlıyoruz.

 

ÇANAKKALE’ NİN SPOR TARİHİ – 32.BÖLÜM

 

Çanakkale’nin Spor Tarihinin bugün otuzikinci bölümünü sizlerle buluşturuyoruz.

Çanakkale’nin Spor Tarihinin bugün otuzikinci bölümünü sizlerle buluşturuyoruz. O zamanki adıyla Beden Terbiyesi İl müdürlüğünün 5O.Yıl almanağın da yer alan Çanakkale’nin spor tarihinin sizlere bugün onuncu bölümünü sunuyoruz. Kaleninsesi Gazetesi olarak her gün Çanakkale Spor Tarihini sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz.

 

ÇANAKKALE İLİ 1985-1986 SPOR SEZONU KULÜPLER ŞEREF LİSTESİ

 

FUTBOL

1.KÜME A GRUBU: 1) Kocatepespor, 2) Jandarmagücü, 3) Köy Hizmetleri Spor

1.KÜME B GRUBU: 1) Çanspor, 2)Adaspor, 3) Bigaspor

2.KÜME A GRUBU: 1)Kumkalespor, 2)Barbarosspor, 3)Sümerspor

2.KÜME B GRUBU: 1) Kilitbahirspor, 2)Karacaörenspor, 3) Ayvacıkspor

2.AMATÖR C GRUBU: 1) Ağaköyspor, 2) Ecespor, 3) Karabigaspor

2.KÜME D GRUBU: 1) Harb-işspor, 2) Güneylispor, 3) Bolayırspor

18 YAŞALTI A GRUBU: 1) Çanakkalespor, 2) Kepezspor, 3)Kocatepespor

18 YAŞ ALTI B GRUBU: 1)Adaspor, 2)Bigaspor, 3)Gümüşçayspor

 

BASKETBOL

BÜYÜK ERKEKLER: 1) Jandarmagücü, 2) Bigaspor, 3) Geliboluspor

GENÇ ERKEKLER: 1) Bigaspor, 2)A.S.Konutlarspor, 3) Harb-işspor

YILDIZ ERKEKLER: 1) A.S.Konutlar spor, 2) Tarımspori 3) Karacaörenspor

KÜÇÜK ERKEKLER: 1) Tarımspor, 2) Hastanebayırıspor, 3) Karacaörenspor

KÜÇÜK KIZLAR: 1)Tarımspor, 2)Hastanebayırıspor, 3) A.S.Konutlar Spor

 

VOLEYBOL

BÜYÜK ERKEKLER: Jandarmagücü, 2)Kepezspor, 3) Tarımspor

 

HENTBOL

BÜYÜK ERKEKLER: 1) Jandarmagücü, 2) Kepezspor, 3) Barbarosspor

ÇANAKKALE İLİ 1986-1987 SPOR SEZONU KULÜPLER ŞEREF LİSTESİ

 

FUTBOL

1.KÜME A GRUBU: 1) Jandarmagücü, 2) Kocatepespor, 3) Çanakkalespor

1.KÜME B GRUBU: 1) Bigaspor, 2) Ağaköyspor, 3) Gümüşçayspor

1.KÜME C GRUBU: 1) Evreşespor, 2) Çardakspor, Geliboluspor

2.KÜME A GRUBU: 1) Ezinespor, 2) Karacaörenspor, 3) Ayvacıkspor

2.KÜME B GRUBU: 1) Sümerspor, 2)Umurbeyspor, 3) D.S.İ Spor

2.KÜME C GRUBU: 1) Yenicespor, 2) Çavuşköyspor, 3) Doğanspor

2.KÜME D GRUBU: 1) Sinanspor, 2) Lapsekispor, 3) Güneylispor

18 YAŞ ALTI A GRUBU: 1)Bigaspor, 2) Adaspor, 3)Ecespor

18 YAŞ ALTI B GRUBU: 1)Bayramiçspor, 2)Kocatepespor, 3)Ezinespor

16 YAŞ ALTI GENÇLER: 1) Bigaspor, 2)Çanakkalespor, 3) Adaspor

 

BASKETBOL

BÜYÜK ERKEKLER: 1) Jandarmagücü, 2) Bigaspor, 3) Çanspor

GENÇ ERKEKLER: 1) Bigaspor, 2) Çanspor, 3) Tarımspor

YILDIZ ERKEKLER: 1) Çanspor, 2) Tarımspor, 3) A.S.Konutlar Spor

KÜÇÜK ERKEKLER: 1) Hastanebayırıspor, 2) Tarımspor, 3) D.S.İ Spor

KÜÇÜK KIZLAR: 1) Tarımspor, 2) Hastanebayırıspor, 3) A.S.Konutlar Spor

 

MASA TENİSİ: 1) Adaspor

 

ATICILIK: 1) Kilitbahirspor

 

YÜZME: 1) Kilitbahirspor

 

VOLEYBOL

BÜYÜK ERKEKLER: 1) Jandarmagücü, 2)Hastanebayırıspor, 3) Kilitbahirspor

YILDIZ KIZLAR: 1) Tarımspor, 2) Barbarosspor, 3) A.S.Konutlar Spor

 

HENTBOL

BÜYÜK ERKEKLER: 1)Jandarmagücü, 2)Kepezspor, 3) Barbarosspor

ÇANAKKALE İLİ 1987-1988 SPOR SEZONU KULÜPLER ŞEREF LİSTESİ

 

FUTBOL

1.KÜME A GRUBU : 1) Jandarmagücü, 2) Kocatepespor, 3) K.Hizmetleri spor

1.KÜME B GRUBU: 1) Geliboluspor, 2) Çardakspor, 3) Adaspor

2.KÜME A GRUBU: 1) Ayvacıkspor, 2) Y.Bayramiçspor, 3) Gökçebayırspor

2.KÜME B GRUBU: 1) Belediyespor 2) Yeni Eceabatspor, 3) Kilitbahirspor

2.KÜME C GRUBU: 1) Tarımspor, 2) A.S.Konutlar Spor, 3) Barbarosspor

2.KÜME D GRUBU: 1) Karacaörenspor, 2)Saraycıkspor, 3) Kangırlıspor

2.KÜME E GRUBU: 1) Güneylispor, 2) Harb-iş Spor, 3) Demirtepespor

2.KÜME F GRUBU: 1) Çanspor, 2) Balıklıçeşmespor, 3) Karabigaspor

18 YAŞ ALTI A GRUBU: 1) Çanakkalespor, 2) Kepezspor, 3) Hastanebayırıspor

18 YAŞ ALTI B GRUBU: 1) Kocatepespor, 2) İntepespor, 3) Barbarosspor

18 YAŞ ALTI C GRUBU: 1) Y.Bayramiç Spor, 2) Ayvacıkspor, 3) Ezinespor

18 YAŞ ALTI D GRUBU: 1) Bigaspor, 2) Çanspor, 3) İstiklalgücü

18 YAŞ ALTI E GRUBU: 1) Adaspor, 2) Ağaköyspor, 3) Ecespor

18 YAŞ ALTI F GRUBU: 1) Harb-iş spor, 2) Geliboluspor, 3) Bayırköyspor

16 YAŞ ALTI GRUBU: 1) Bigaspor, 2) Adaspor, 3) Gümüşçayspor

 

BASKETBOL

BÜYÜK ERKEKLER: 1) Jandarmagücü, 2) Çanspor, 3) Belediyespor

GENÇ ERKEKLER: 1) Çanspor, 2) Bigaspor, 3) Tarımspor

YILDIZ ERKEKLER: 1) Tarımspor, 2) Çanspor, 3) Hastanebayırıspor

KÜÇÜK ERKEKLER: 1) Önentaşspor, 2) Hastanebayırıspor, 3) Tarımspor

 

VOLEYBOL

BÜYÜK ERKEKLER: 1) Jandarmagücü, 2) Sümerspor, 3) Tarımspor

 

 

 

 

 

 

DEVAMI 33. BÖLÜMDE GELECEK

KAYNAK: Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 50.Yıl Almanağı
KAYNAK: Kalenin Sesi Gazetesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazar: ASKF