BÖLGESEL AMATÖR LİG KURA VE FİKSTÜR ÇEKİMİ YAPILDI

 

2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig kura ve fikstür çekimi Ankara’da yapıldı.

266 takımın katılımıyla oynanacak BAL sezonu için, Covid-19 riskinin devam ettiği süreçte daha önce açıklanan statü ve tarihlerde başlatılamaması üzerine bu sezon lige katılamayacağını belirten 158 kulübün haklarının saklı tutulmasına karar verildi ve lige katılacağını belirten 108 kulübün oynayacağı 3 ve 4 takımlı 32 grubun kura ve fikstür çekimi yapıldı.

5 ve daha fazla takımla lige katılan İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa ve Diyarbakır takımları grup belirleme kuraları çekerken, tüm grupların fikstür çekimi de tamamlandı.

Sıkıştırılmış bir takvim ile oynatılacak lig müsabakaları 09 Haziran 2021 Çarşamba günü başlayacak.

Grup müsabakalarının tamamlanmasından sonra grup birincisi olan 32 takım tek maç eleme usulü çeyrek, yarı ve final müsabakalarını oynayacak.

8’er takımlı 4 bölgede oynanacak çeyrek final müsabakaları öncelikle 1. ve 2., 3. ve 4., 5. ve 6. ve 7. ve 8. grup birincilerinin çeyrek final müsabakaları oynamasıyla, (1-2) galibinin (3-4) galibi ile, (5-6) galibinin, (7-8) galibi ile yarı final müsabakaları oynayacak. Yarı final müsabakalarının galipleri ise tek maç eleme usulü final müsabakası oynayacak. 4 Bölgenin birincisi olan 4 takım TFF 3. Lig’e çıkma hakkı kazanacak.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu genel merkezinde yapılan fikstür çekiminde TFF Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Ersan statü hakkında bilgilendirme yaptı. Kura ve fikstür çekimini BAL Koordinatörü Fahrettin Eserdi yönetti.

BAL kura çekiminde TASKK Genel Sekreteri Abdullah ALBUNAR, Kütahya ASKF Başkanı ve TASKK Yönetim Kurulu Üyesi Murat CENGİZ, Eskişehir ASKF Başkanı ve TASKK Yönetim Kurulu Üyesi Sadri ATAM ile İstanbul ASKF Genel Sekreteri ve TASKK Yönetim Kurulu Üyesi Ali M. TANRIYAŞÜKÜR hazır bulundu.

 

1. BÖLGE FİKSTÜRÜ İÇİN TIKLAYINIZ.

2. BÖLGE FİKSTÜRÜ İÇİN TIKLAYINIZ.

3. BÖLGE FİKSTÜRÜ İÇİN TIKLAYINIZ.

4. BÖLGE FİKSTÜRÜ İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 

Haber: Türkiye Futbol Federasyonu

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bizi Takip Edin:

Yazar: ASKF