15 TEMMUZ’ U UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ ! – 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİN RUHU ŞAD OLSUN

 

“15 Temmuz 2016’da hain örgütün darbe girişimine karşı aziz milletimiz, Çanakkale ruhuyla tarihe geçen bir demokrasi destanı yazdı…

Mermiye göğsünü siper eden, tankların önüne yatan, bombalara meydan okuyan, devletini canı pahasına savunan halkımız, asla diz çökmeyeceğini tüm dünyaya gösterdi.

Tarihte eşi görülmemiş ihanet karşısında, dik duruşu ve örnek cesaretiyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, kahraman milletimize demokrasi mücadelesinde önderlik etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğünü yok etmeyi amaçlayan terör örgütü ve iş birlikçilerine karşı, birlik ve beraberliğimizle tarihi bir ders verdik… 

Şunu bir kez daha vurgulamak isteriz ki, amatör spor kulüpleri ailesi olarak bizler, her daim darbelerin ve terörün karşısında demokrasinin yanındayız. Futbol ailemiz de, demokrasi direnişinde devletimizin yanında yer almış, darbelere karşı durmuştur.

Milletimizin yaşadığı o kara günü ve hepsi birer kahraman olan şehitlerimizi asla unutmadık; unutmayacağız. Ülkesine ihanet edenler bir kez daha bilmelidir ki, kahraman milletimizin iradesiyle Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.

Kanıyla ve canıyla vatanını koruyarak, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü bizlere miras bırakan kahramanlarımızı unutmadık ve hep kalbimizde yaşatacağız.

Bu vesileyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müzün 5. yılında kanları ile destan yazan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, sağlıklı uzun ömürler diliyoruz.”

 

 

 

ÇANAKKALE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bizi Takip Edin:

Yazar: ASKF