TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONUNDAN TEŞEKKÜR – TEŞEKKÜRLER

 

Teşekkürler

Türkiye, Japonya’da düzenlenen 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda 2 altın, 2 gümüş, 9 bronz olmak üzere topladığı 13 madalya ile Olimpiyat Oyunları tarihindeki madalya rekorunu kırdı. 

Ülkemizin orman yangınları ile mücadele ettiği bu zor dönemde, kürsüye çıkan ve İstiklal Marşımızı tüm dünyaya duyuran ay-yıldızlı sporcularımız, rekabetin zirve noktası Olimpiyatlardaki başarıları ile milletimize moral verdi. 

Okçuluk ve kadın boksta altın alarak tarih yazdığımız, 5 kadın sporcumuzun madalya kazandığı ve ilkleri başardığı, üçü ilk defa olmak üzere 6 branşta madalya gururu yaşadığımız oyunlar; yıllardır yapılan yatırımların karşılığının alınmasının yanı sıra sporumuz adına önümüzdeki dönemler için de büyük umut verdi. 

Sayın Cumhurbaşkanı’mızın önderliğinde devletimizin spor altyapısı ve tesisleşme yatırımları, sağladığı kaynaklar ve destekleriyle Türk sporunun çok daha iyi yerlere geleceğine gönülden inanıyoruz.  

Tokyo’da altın madalya kazanan Mete Gazoz (Okçuluk) ve Busenaz Sürmeneli (Boks), gümüş madalya alan Eray Şamdan (Karate) ve Buse Naz Çakıroğlu (Boks), bronz madalyanın sahibi olan Hakan Reçber, Hatice Kübra İlgün (Tekvando), Ferhat Arıcan (Cimnastik), Rıza Kayaalp, Yasemin Adar, Taha Akgül (Güreş), Ali Sofuoğlu, Merve Çoban ve Uğur Aktaş (Karate) ile oyunlarda bizlere büyük heyecan yaşatıp ülkemizi en iyi şekilde temsil eden tüm sporcularımıza minnettarız.

Türk spor tarihine geçen başarılar için emeğinize ve yüreğinize sağlık… Sizlerle gurur duyuyoruz.

32. Yaz Olimpiyat Oyunları’nı yerinde izleyen ve Tokyo’da milli sporcularımızın daima yanında olan Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve tüm heyetine teşekkür ederiz. 

Bu vesileyle bir kez daha; spora ve sporcuya önem veren, sporcularımıza desteklerini her zaman en güçlü şekilde hissettiren, bu başarılarda büyük katkısı olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunarız. 

 

Türkiye Futbol Federasyonu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bizi Takip Edin:

Yazar: ASKF