YENİ TESCİL

Futbol Yeni Tescil yaptıracak kulüpler aşağıdaki belirtilen koşulları ve istenen belgeleri 1 adet dosya halinde hazırlayarak Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü’ne gönderilmek üzere Çanakkale ASKF’ye vereceklerdir.

Kulüp İsimleri;

 • Yeni tescil edilecek kulüpler profesyonel futbol kulüplerinin isimlerine benzer, isimlerini çağrıştıran isimleri kullanamazlar.
 • Ayrıca yeni tescil edilecek kulüplerin isimlerinin başında “Yeni” kelimesi isimlerinin içinde “Akademi” kelimesi kesinlikle olmayacaktır.
 • Tescilli bir kulüp isminin devamına “gençlik”, “futbol”, ”FK” yazılıp başvuruda bulunulduğunda tescili kabul edilmeyecektir. Örneğin: “Kartal Spor” isminde tescilli bir kulüp varken “Kartal Gençlik Spor”, “Kartal Futbol Kulübü”, “Kartal FK” isimleri kabul edilmeyecektir.
 • Tescilli bir kulübün isminin önüne veya arkasına bir kelime veya sayı yazılıp başvuruda bulunulduğunda tescil kabul edilmeyecektir. Örneğin: Kartal Spor’un başına bir rakam “34 Kartal Spor” veya sonuna bir rakam “Kartal Spor 34” konulduğu isim kabul edilmeyecektir.
 • Kelime veya sayı Kartal Spor’un arasına yazıldığı takdirde “Kartal 34 Spor” şeklinde kabul edilecektir.

İSTENEN BELGELER

 1. Noter onaylı Taahhütname (Ek: 6)
 2. Onaylanmış kulüp tüzüğü.
 3. Kulübün en son yaptığı Genel Kurul Toplantı Tutanağı.
 4. Genel Kurul Sonuç Bildirimi (2 Adet).
 5. Kamu Kurum ve Özel Kuruluşları ile eğitim kurumları bünyesinde bağlı olarak kurulan kulüplerin bağlı bulundukları Kamu Kurumu ve Özel Kuruluşları ile eğitim kurumlarından alınmış izin belgesi.
 6. Kulüplerin bağlı bulundukları ASKF’lerden alınacak Referans Belgesi (Ek:7).
 7. Bilgi Formu (Ek:8).
 8. Kulüp logosu. (jpeg Formatında, 120X120 boyutlarında CD’ye kayıt edilmiş). Belirlenmiş olan logonun TFF’ye tescilli kulüplerin herhangi birisinin logosuyla benzer olmamasına dikkat edilmelidir.
 9. Kulübün kendisine ait veya kullanımına tahsisli nizami bir futbol sahasının olduğuna dair belge (Bu belgenin olmadığı başvurular kesinlikle dikkate alınmayacaktır).
 10. Onaylı Uygunluk Belgesi (Ek: 9)
 11. Kulüpler 2022- 2023 sezonunda TFF hesabına tescil bedeli olarak,
  • Erkekler Futbol tescilinde 7.500 TL,
  • Kadın Futbol tescilinde 3.750 TL,
  • Kadın futboluna tescilli kulüplerin, erkekler kategorisine tescilinde 3.750 TL,
  • Erkek futboluna tescilli kulüplerin, kadınlar kategorisine tescilinde 1.250 TL, yatıracaklardır.
 12. Kulüpler 2022- 2023 sezonunda TFF hesabına yatıracakları tescil bedelinin % 20’sini referans bedeli olarak ASKF hesabına yatıracaklardır.