İSMETPAŞA MAH.STADYUM ÇIKMAZI SK.NO:5 SEVGİN APT Z.KAT D:1 - 2 0 286 213 46 13 canakkaleaskf@hotmail.com

ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI JÜLİDE İSKENDEROĞLU FEDERASYONUMUZU ZİYARET ETTİ

ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI JÜLİDE İSKENDEROĞLU FEDERASYONUMUZU ZİYARET ETTİ

ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI JÜLİDE İSKENDEROĞLU FEDERASYONUMUZU ZİYARET ETTİ

Çanakkale Belediye Başkan Adayı Jülide İSKENDEROĞLU beraberlerindeki heyet ile birlikte Federasyonumuza ziyarette bulundular.

Ziyarette, Futbol Taban Birliklerinden Çanakkale ASKF başkanı Dr. Firuz ERDİL, ASKF Genel Sekreteri ve Futbol İl Temsilcisi Hayrettin ACAR, TÜFAD Çanakkale Şube Başkanı Mustafa METEERTEM, Çanakkale TFFHGD Çanakkale Şube Başkanı Tuncay ERCAN, Futbol İl Hakem Kurulu Başkanı Barış BAYDEMİR, Futbol İl Hakem KuruluHakem Atama Sorumlusu İ.Niyazi VANDEMİR, Futbol Saha Komiserleri Çanakkale Şube Başkan Yardımcısı Faruk SORGUN hazır bulundular.

Çanakkale Belediye Başkan Adayı Jülide İSKENDEROĞLU'na Spor Taban Birliklerinin aşağıdaki talepleri iletildi;

 

1- Çanakkale İl Merkezinde spor taban birliklerimizin (ASKF, TÜFAD, TFFHGD, TFSKD) Çanakkale Belediyemizce işletilecek bir binada (Amatör Spor Evi) faaliyet göstermesi uygun olacaktır. 
 
2- Çanakkale İl Merkezimize Kulüp ve takım sayısının fazla olması nedeniyle mevcut sahalar gerek antrenmanlar, gerekse resmi müsabakalar için yeterli olmadığından acilen en az iki adet nizami en az 6’şar soyunma odalı tribünlü ve ışıklandırılmış suni çim saha yapılmalıdır. Bunun için adliye binasının arkasında yapılan spor salonunun yanındaki alan ve Esenler mahallesinde alanlarda planlanma yapılmalıdır.

3- Ayrıca acilen 18 Mart Sentetik sahanın halı zeminin ve tel örgülerinin yenilenmesi gerekmektedir.

4- İl Özel İdaremizce spor faaliyetlerimize katılan köy kulüplerimizin (Saraycık, Dümrek,) nizami sahalarının yapılması gerekmektedir.

5- İl Merkezimizde faaliyet gösteren spor kulüpleri için açık ve kapalı okçuluk tesisleri yapılmalıdır.

6- Çanakkale Belediyesi bünyesinde “Gençlik ve Spor Müdürlüğü” kurulmalıdır.

7- İlimizi temsilen Türkiye Şampiyonasına katılan sporcu ve takımlara araç desteği ile maddi destek verilmelidir.

8-Mahalle kulüplerinin, tek veya ortak olarak tesislere kavuşabilmesi için arsa tahsisi ve benzeri desteklerde bulunulmalıdır.

9-Amatör Spor Kulüplerine mali kaynak sağlayacak imkanlar yaratılmalıdır. (Büfe, otopark, halı saha v.s. gelirleri gibi)

10- Toplu Konut ve Sanayi Bölgeleri yapımında spor alanı, park ve diğer spor tesislerinin yer alması zorunlu hale getirilmeli ve bu durum iyi izlenilmelidir.

11- Kulüplerin ve kent halkının yaralanacağı açık, ucuz ve çok amaçlı spor tesisleri, yürüyüş yolları, koşu parkurları, bisiklet özel yolları ve özürlü yurttaşların yaralanacağı özel alanlar yapılmalıdır.

12- Amatör Spor Kulüpleri Federasyonları ile işbirliği içinde her yıl “AMATÖR SPOR GECESİ VE ÖDÜL TÖRENLERİ yapılmalı başarılı sporcu ve takımlar ile spora hizmeti geçen ve katkı sağlayan kişi ve kuruluşlar ödüllendirilmelidir.

BAŞKAN ADAYI JÜLİDE İSKENDEROĞLU

Spor Taban Birliklerinin talepleri konusunda her türlü girişimlerde bulunacağını ve takibini yapacağını beyan etti.

 


.

 
 

Yorumlar

Yorum bırakın

© Copyright © 2022-2024 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu site Projesi Kapsamında Tarafından Tasarlanmıştır