İSMETPAŞA MAH.STADYUM ÇIKMAZI SK.NO:5 SEVGİN APT Z.KAT D:1 - 2 0 286 213 46 13 canakkaleaskf@hotmail.com

BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUHARREM ERKEK VE MİLLETVEKİLİ İSMET GÜNEŞHAN FEDERASYONUMUZU ZİYARET ETTİ

BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUHARREM ERKEK VE MİLLETVEKİLİ İSMET GÜNEŞHAN FEDERASYONUMUZU ZİYARET ETTİ

ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUHARREM ERKEK VE MİLLETVEKİLİ İSMET GÜNEŞHAN FEDERASYONUMUZU ZİYARET ETTİ

Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem ERKEK, Çanakkale Milletvekili İsmet GÜNEŞHAN ve beraberlerindeki heyet ile birlikte Federasyonumuza ziyarette bulundular.

Ziyarette, Futbol Taban Birliklerinden Çanakkale ASKF başkanı Dr. Firuz ERDİL, ASKF Genel Sekreteri ve Futbol İl Temsilcisi Hayrettin ACAR, TÜFAD Çanakkale Şube Başkanı Mustafa METEERTEM, TÜFAD Çanakkale Şube Başkan Yardımcısı Mustafa AKARCALI, Çanakkale TFFHGD Çanakkale Şube Başkanı Tuncay ERCAN, Futbol İl Hakem KuruluHakem Atama Sorumlusu İ.Niyazi VANDEMİR, Futbol Saha Komiserleri Çanakkale Şube Başkanı Musa YILDIRIM hazır bulundular.

Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem ERKEK'e Spor Taban Birliklerinin aşağıdaki talepleri iletildi;Çanakkale İl Merkezinde spor taban birliklerimizin (ASKF, TÜFAD, TFFHGD, TFSKD) Çanakkale Belediyemizce işletilecek bir binada faaliyet göstermesi uygun olacaktır.

 

 1. Çanakkale İl Merkezimize Kulüp ve takım sayısının fazla olması nedeniyle mevcut sahalar gerek antrenmanlar, gerekse resmi müsabakalar için yeterli olmadığından acilen en az iki adet nizami en az 6’şar soyunma odalı tribünlü ve ışıklandırılmış suni çim saha yapılmalıdır. Bunun için adliye binasının arkasında yapılan spor salonunun yanındaki alan ve Esenler mahallesinde alanlarda planlanma yapılmalıdır.
 2.  Belediye bünyesinde “Gençlik ve Spor Müdürlüğü” kurulmalıdır.
 3. İlimizi temsilen Türkiye Şampiyonasına katılan sporcu ve takımlara araç desteği ile maddi destek verilmelidir.
 4. Mahalle kulüplerinin, tek veya ortak olarak tesislere kavuşabilmesi için arsa tahsisi ve benzeri desteklerde bulunulmalıdır. Mevcut spor tesislerinin yıkılmaması, yeni tesisler yapılacak alanlar konusunda çalışma yapılmalıdır.
 5. Amatör Spor Kulüplerine mali kaynak sağlayacak imkanlar yaratılmalıdır. (Büfe, otopark, halı saha...v.s. gelirleri gibi)
 6. Kulüplerin ve kent halkının yaralanacağı açık, ucuz ve çok amaçlı spor tesisleri, yürüyüş yolları, koşu parkurları, bisiklet özel yolları, okçuluk tesisleri ve engelli yurttaşların yaralanacağı özel alanlar yapılmalıdır.
 7. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonları ile işbirliği içinde her yıl “AMATÖR SPOR GECESİ VE ÖDÜL TÖRENLERİ yapılmalı başarılı sporcu ve takımlar ile spora hizmeti geçen ve katkı sağlayan kişi ve kuruluşlar ödüllendirilmelidir.
BAŞKAN ADAYI MUHARREM ERKEK
 
 1. Belediyede Gençlik ve Spor Müdürlüğü kurulacak.
 2. Esenler mahallesinde 75 dönümlük 2 alandan biri park, diğeri spor kompleksi yapılacak. Spor kompleksi içinde spor taban birliklerimiz(ASKF, TÜFAD, TFFHGD, TFSKD)’in merkezlerinin yer aldığı Amatörler Evi,  Sporcu Sağlığı Merkezi, resmi müsabakaların yapılacağı futbol stadı, açık ve kapalı spor tesisleri, spor kulüpleri için malzemelerini saklayacakları birimler oluşturulacak.
 3. Mevcut spor tesislerinin yıkılmaması, yeni yapılaması planlanan tesislerin ayrı planlanması konusunda gayret gösterilecek.
 4. Kent konseyi genel kurullarında spor kulüplerinin katılımı konusunda mevzuat çalışması yapılacak.

Şeklinde görüş belirtmişlerdir.


 


.

 

 

Yorumlar

Yorum bırakın

© Copyright © 2022-2024 Tüm Hakları Saklıdır.
Bu site Projesi Kapsamında Tarafından Tasarlanmıştır